Genel

Listenizdeki Herkes İçin Mükemmel Hediyeyi Bulmanızı Sağlayacak 8 İpucu

1. Sunumu bir etkinlik haline getirin. Ambalajla yaratıcı olun! Onlara normal ambalaj kağıdında bir hediye vermek yerine, hediye verme deneyimini bir etkinlik olarak düşünün. Hediyesini saklayın ve onu bulması için bir ava gönderin.
2. Şimdi, kelimenin tam anlamıyla bir deneyim verin. Les Mis’i seviyor ama kitap, film ve film afişi zaten var mı? Gösteriyi görmek için biletlerini alın. Gördüğüm tüm zamanların en güzel hediyelerinden biri.
3. Kişinin ilgilendiği tüm şeylerin ve onu tanımlayan şeylerin bir listesini yapın . Bu listeyi uzatın — olabildiğince çok şeyi yazmak için en az iki tam dakika harcayın. Şimdi bu listedeki küçük ya da büyük her öğeye uygun bir şeyler ile beyin fırtınası yapın. Tüm bu hediyeleri vermek zorunda değilsiniz, ancak başka türlü sahip olamayacağınız bazı harika fikirlere bağlanacaksınız ve bunlardan birkaçını birleştirdiğinizde, hediyenizin ne kadar kişisel ve düşünceli olduğunuzu takdir edecek.
4. Geçmişe bakın. Belki listenizdeki biri üniversiteden yeni mezun oldu ve diplomasını sergilemek için çerçeveleyebilirsiniz.
5. Kendinize o kişinin neye ihtiyacı olduğunu sorun. Ne dediğini biliyorum. Yapma. Bir şeye ihtiyaçları var. Anahtar, daha geniş düşünmektir. Süper meşgul başarılı bir iş adamının neye ihtiyacı var? Muhtemelen zaman. İnsanların hayatlarını daha verimli yönetmelerine yardımcı olacak tonlarca ürün var. Hatta diğer insanlara profesyonel ipuçlarının ne olduğunu sorabilirsiniz. Hemşirelik okulunda kız kardeşiniz mi var? Öğrenci hemşire hayatta kalma kiti hazırlayın! Daha genel bir düzeyde düşünmek, o kişiyle ilgili olağan, daha dar bakış açınızın dışına çıkmanıza yardımcı olacaktır.
6. Takip edin. Her şey başarısız olursa, takip edin. Çoğu insanın Amazon’da bir dilek listesi vardır ve bir şekilde istediği şeyi sormadan tam olarak bulursanız ve kendilerini istediklerini bile unutmuş olabilirlerse oldukça şaşıracaklar ve sevineceklerdir. İpuçları için Facebook geçmişlerine bakın.
7. Kendinizden biraz ekleyin. Onu farklı bir şekilde kişiselleştirin – onlar için değil, sizden kişiselleştirilmiş. Bir sanat eseri yaratın, bir şarkı yazın, bir fular örün – fikri anladınız. Bunu, ultra kişiselleştirilmiş bir hediye için yukarıdaki önerilerden biri (veya daha fazlası) ile birleştirin.
8. Hayırsever olun. Tamam, yani listenizdeki biri ihtiyacı olan her şeye GERÇEKTEN sahip mi? Sana inanmıyorum, ama sorun değil, çünkü dışarıda ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmayan birçok insan var. Tutkulu oldukları bir şey bulun ve bu amaç için bağış yapın. Haiti’de gönüllü oldu mu? Oraya birlikte gittiği hayır kurumuna bağış yapın. O bir köpek sever mi? Hayvanları kurtarmaya bağış yapın. Gençlerin sokaklardan çıkmasına yardımcı olan, kanseri tedavi eden, uyuşturucu bağımlılarını rehabilite eden, kadınların üreme hakları için savaşan binlerce hayır kurumu var. Onların adına önemli bir amaç için bir hediye verin.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir